Životopis

 

Narodil sa 4. septembra 1944 v Častej, Ladislavovi a Helene Karnokovcom ako najmladšie z troch detí.
Po skončení základnej a hudobnej školy sa rozhodol pre štúdium na Konzervatóriu v Bratislave, kde študoval hru na akordeóne a trombóne.
Už počas štúdia hral v rôznych študentských zoskupeniach, v roku 1962 prišiel ako trombonista do Traditional Klubu. Po skončení štúdia absolvoval základnú vojenskú službu v Posádkovej hudbe v Trenčíne.

V roku 1965 sa oženil s Annou rod. Bušovou a z ich 45-ročného manželstva vzišli traja synovia.

V roku 1967 nastúpil do Tanečného orchestra československého rozhlasu v Brtaislave. Okrem toho pôsobil aj v orchestri Vlada Valoviča VV Systém a kapele Nový Tradicionál.

Od sedemdesiatych rokoch spolupracoval s orchestrom Gustava Broma, ktorého sa stal v roku 1983 stálym členom ako líder trombónovej sekcie. Tu prežíval, ako sám vravel, „Muzikantské nebo“.

Okrem toho spolupracoval aj s kapelami Peter Lipa Band a Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, príležitostne účinkoval pri nahrávaní sólových partov pre Opus, Rozhlas a takisto pre niektoré skupiny populárnej hudby. Niekoľko rokov bol umeleckým vedúcim a dirigentom Big Bandu Armádneho umeleckého súboru v Bratislave.